Po nekaj letih premora smo se v našem vrtcu ponovno odločili za sodelovanje v UNICEFOVEM projektu Punčka iz cunj, pod sloganom »Posvoji punčko in reši otroka«. S tem namenom smo v vrtec povabili go. Vanjo Kos mamico našega Jakoba, katera nam je z veseljem priskočila na pomoč in nam pomagala sešiti punčke. Ko so bile punčke sešite smo  v posameznih igralnicah punčkam izdelali oblačila, frizure, jim narisali oči, usta nos in jim nadeli imena. Tako je v našem vrtcu »zaživelo« pet punčk, katere med vikendi delajo družbo posameznim otrokom in njihovim družinam.

Kot že nekaj let zapored, so nas tudi letos obiskali študentje medicine, katerih namen je pomagati otrokom pri premagovanju strahu pred zdravniki in zdravniškimi pripomočki ter jim hkrati približati človeško telo in njegovo delovanje. Otroci se lahko preizkusijo v vlogi zdravnika in oskrbijo svoje igrače, se spoznajo z zdravniškimi inštrumenti in pripomočki, ter uživajo v igri ob vživljanju v vlogi zdravnika.

V petek, 17. 11. 2023, smo obeležili že 13. Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos potekal pod sloganom ”Kruh za zajtrk, super dan”. Na ta dan  vsi otroci v vseh slovenskih šolah in vrtcih uživajo domača  živila iz lokalnih kmetij. Kruh, maslo, med, mleko, jabolko. Po igralnicah pa smo izvajali različne dejavnosti na tovrstno tematiko.

Mesec december je bil v celoti namenjen bližajočim se praznikom ob katerih smo otrokom želele približati čarobnost meseca. Okrasili smo novoletno smrečico za katero smo sami izdelali okraske, jo okrasili ter s pesmijo in s plesom naznanili prihajajoče praznike. Ponovno smo se odločili za sodelovanje s Poštarjem Pavlijem. Po posameznih igralnicah smo napisali pismo Božičku, vsak izmed otrok je narisal ali nalepil kakšne so njegove božične želje. Pisma smo pospravili v kuverte, jih ustrezno opremili in odnesli na pošto.

Obiskal nas je poštar Jani, kateri je vse otroke razveselil z Božičkovimi vabili.

Vrelišče vsega dogajanja pa je bil 23. decembra, ko nas je obiskal Božiček in otroke razveselil z darili, s predstavo Kruhek pa so nas razveselili učenci gledališkega krožka pod mentorstvom učiteljice Saše Peršoh.

V NAŠEM VRTCU SE JE DOGAJALO…