Športna značka – mali sonček

Republiški projekt ”ŠPORTNA ZNAČKA MALI SONČEK” katerega osnovni namen je  obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Izvajali ga bomo z otroki od drugega leta naprej.

Poleg ciljev, ki so opredeljeni v kurikulumu za vrtce za področje gibanja, so cilji gibalnega/športnega programa Mali sonček naslednji:

• Obogatiti program gibalnih/športnih dejavnosti v vrtcu zlasti na prostem z raznovrstnimi dejavnostmi, ki vključujejo sodobne in improvizirane športne pripomočke.
  • Spodbuditi starše k aktivnemu sodelovanju pri izpeljavi programa.
  • Spodbuditi otroke in starše k aktivnemu preživljanju prostega časa ne glede na vremenske razmere.
  • Pri otrocih spodbuditi željo, navado in potrebo po športnem udejstvovanju v vseh starostnih obdobjih.
  • Spodbuditi športna društva, klube, zveze, zasebne športne delavce in druge k sistematičnemu delu in celostnemu pristopu pri podajanju gibalnih/športnih vsebin predšolskim otrokom.

Koordinatorica projekta: Monika Herbaj