Cici vesela šola

PROJEKT CICI VESELA ŠOLA sledi cilju širjenja znanja na področju kulture, socialnega mišljenja, družbe, naravoslovja, tehnike in športa. Njene vsebine so reševanje vzgojno izobraževalne rubrike v reviji Cicido, ki vsebuje naloge iz vseh področij dejavnosti. Ta stalna vzgojno-izobraževalna priloga oziroma rubrika revij Ciciban in Cicido popestri učenje otrok v vrtcu, saj se otrok v Cici Veseli šoli uči igrivo, pristop k posamezni temi je celosten. Ob koncu šolskega leta otroci preverijo svoje znanje na ciciveselošolskem dnevu. Gre samo za zabaven preizkus znanja. V vrtcu so to le predšolski otroci. Vse poteka brez točk, ocen in tekmovanja. Otroci so izrecno povabljeni, da si med seboj pomagajo. Brezplačni vprašalniki so estetsko ilustrirani, naloge zastavljene kot igre in uganke in enotne za vso Slovenijo. Vsi sodelujoči dobijo Cici pohvalo – posebno diplomo z Modrim medvedkom.

Koordinatorka projekta: Simona Krčar

Dostopnost