Skoči na glavno vsebino

Praznovanje kulturne dediščine

V okviru nacionalnega projekta  TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE, ki letos poteka od 23. 9. 2017 – 30. 9. 2017 po vsej Sloveniji na temo VODA OD MITA DO ARHITEKTURE, bodo otroci v vrtcu skozi vsakodnevno delo s pomočjo vzgojiteljic in zunanjih sodelavcev preko igre spoznavali kulturno dediščino domačega kraja. Naučili se kakšno ljudsko pesem, zaplesali ples. Z aktivnostmi TKD želimo: – spodbujati k večji vključenosti vsebin s področja ohranjanja kulturne in naravne dediščine v vzgojno-izobraževalne procese, v formalnem in neformalnem izobraževanju,

– predšolskim otrokom podati osnove prepoznavanja, spoznavanja, ohranjanja in varovanja dediščine

– jih podučiti, kako, kje in od koga pridobiti osnovne informacije o dediščini.

Koordinatorica za vrtec: Simona Furman

Dostopnost