Skoči na glavno vsebino

Prvi septembrski dnevi so bili v vrtcu tudi tokrat namenjeni uvajalnemu obdobju. A smo se vsi skupaj hitro privadili novemu ritmu  in se polni pričakovanj podali novim izzivom naproti. Tako nas je v vrtcu že obiskala medicinska sestra iz zdravstvenega doma Ptuj in nam predstavila svoj poklic, otroci so lahko rokovali in se pobliže spoznali z rekviziti, ki jih uporablja pri svojem delu. Prav tako nas je obiskala »zobna sestra«, ki nas je preko pravljice ozavestila o pomembnosti ter pravilnem in rednem umivanju zob. Obiskali smo bibliobus in si izposodili knjige z jesensko tematiko, vrtec pa odeli z jesenskimi dekoracijami in pozdravili prvi jesenski dan, ter se spoznali z značilnostmi le tega. Na terasi vrtca smo zbrali jesenske pridelke, katere so otroci prinašali od doma in se preko igre spoznali z različnimi kmečkimi opravili, kot so ličkanje in luščenje koruze, trebljenje buč itd. Otroci so pri tem zelo uživali ter si pridobivali nova znanja in izkušnje. Udeležili smo se množičnega teka, otroci zelene igralnice so se v sklopu projekta Mali sonček odpravili na 1. pohod k vodnemu zajetju, saj je voda glavna tema letošnjega projekta kulturna dediščina v katerem sodeluje tudi naš vrtec. Tako so se otroci spoznali z različnimi stanji vode, z njo eksperimentirali in na se na temo vode predstavili z nastopom na občinskem prazniku naše občine. V mesecu oktobru smo praznovali teden otrok, kjer smo za otroke pripravili zanimiv in pester spekter dejavnosti, otroci so zelo uživali, se sprostili in zabavali. Posebnega doživetja pa se je udeležilo 6 otrok zelene igralnice, kateri so se skupaj z vzgojiteljicama odpravili na tri dnevni tabor v Logarsko dolino. Otroci so uživali  v neokrnjeni naravi ter se ponosni in polni vtisov vrnili domov.

Mesec oktober pa je tudi mesec požarne varnosti in tako so nas v vrtcu obiskali žetalski gasilci  kjer so izvedli evakuacijsko vajo, z namenom preverjanja tehnične opreme in nas hkrati seznanijo kako moramo ravnati, če bi do tovrstne nesreče resnično prišlo. Evakuacijske vaje so otrokom zelo zanimive, hkrati pa zelo poučne. Otroci se seznanijo z opremo gasilcev, njihovim delom in ravnanjem v primeru določenih nesreč. Posebej zanimiv pa jim je bil obisk  gasilskega doma, kjer so lahko preizkusili gasilsko opremo in pripomočke.

Dostopnost