V mescu marcu smo opazovali kako je narava pričela s svojim prebujanjem. Podali smo se na sprehode, kjer smo iskali prve zvončke, trobentice, vijolice…

Zraven tega, da smo veliko prebirali zgodbice, prepevali, likovno ustvarjali, spoznavali smo barve, števila… Veliko pa  smo se pogovarjali o  družinah. Ker v mesecu marcu praznujejo naše mamice, smo za njih pripravili majhna darilca in se naučili pesmice. Otroci iz zelene igralnice pa so še pripravili nastop, ki so ga predstavili na proslavi  v kulturni dvorani Žetale.

V mesecu marcu smo imeli v vrtcu dan odprtih vrat. Za otroke smo vzgojiteljice pripravile predstavo Žabji vrtec, nato pa so si lahko otroci, ki še niso v vrtcu in starši ogledali vrtec.