Mednarodni dan strpnosti

Namen projekta je ozaveščanje otrok o različnih oblikah nestrpnosti ter spodbujanje strpnosti, medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja. Izhodišče projekta: Unescova Deklaracija o načelih strpnosti in Mednarodni dan strpnosti, ki ga je na pobudo Unesca razglasila Organizacija Združenih narodov. Ob mednarodnem dnevu strpnosti se bomo pogovarjali in ustvarjali na temo strpnosti in nestrpnost ter prisluhnili pravljici Dinozaver Tiko in veliki zob.

 Koordinatorica projekta: Mihaela Polajžar


UNICEFOV PROJEKT – Punčka iz cunj

Punčka iz cunj je UNICEF-ov projekt, ki je nastal po italijanskem vzoru, danes pa se uspešno izvaja v številnih evropskih državah (Finska, Francija, Češka, Romunija itd.). UNICEF Slovenija ga izvaja od leta 2003.


Varno s soncem

Projekt varno s soncem je namenjen seznanjanju predšolskih otrok na vplive, ki jih ima sonce na nas ter pomen pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov. Projekt bomo v našem vrtcu pričeli izvajati v mesecu maju, otroci se bodo v oddelkih seznanili z ukrepi, pravilno zaščito pred soncem in s posledicami, ki jih prinaša prekomerno izpostavljanje soncu.


Športna značka – mali sonček

Republiški projekt ”ŠPORTNA ZNAČKA MALI SONČEK” katerega osnovni namen je  obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Izvajali ga bomo z otroki od drugega leta naprej. 


Vzgoja za zdravje

S sodelovanjem v programu  Zdravje v vrtcu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki pozitivno vpliva na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Zato otroke v vrtcu spodbujamo k gibanju, velik poudarek damo na osebni higieni, pravilih pravilnega umivanja rok, higieni kihanja in kašlja, varovanju okolja, razvijanju zdravih medosebnih odnosov, preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni, ter izvajanju preventivnih ukrepov za zdrave zobe in skrbi zase.


Teden kulturne dediščine

V okviru nacionalnega projekta  TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE, je letos tema: (Vz)trajnostna dediščina. Glavnina dogajanja bo potekala med 24. 9. 2022 in 8. 10. 2022, sicer pa bomo dejavnosti na to temo izvajali vse šolsko leto. Otroci bodo v vrtcu skozi vsakodnevno delo s pomočjo vzgojiteljic in zunanjih sodelavcev preko igre spoznavali pomen vode za človekov obstoj in zdravo življenje.

Koordinatorica projekta: Valerija Jus


Za lažji prehod iz vrtca v šolo

Osnovni namen je zagotoviti otrokom lažji prehod iz vrtca v šolo, ter doseči boljše počutje prvošolčkov v šoli. Otroci bodo tekom leta dobro spoznali šolo, se potem bolje znajdejo na njenih hodnikih, prostorih. Že pred vstopom bodo spoznali učiteljico, kar zmanjša strah in nelagodje pred novo osebo. Tako ob vstopu v šolo nimajo večjih težav s prilagajanjem na novo okolje.  

Koordinatorica projekta: Simona Furman


Cici vesela šola

PROJEKT CICI VESELA ŠOLA sledi cilju širjenja znanja na področju kulture, socialnega mišljenja, družbe, naravoslovja, tehnike in športa. Njene vsebine so reševanje vzgojno izobraževalne rubrike v reviji Cicido, ki vsebuje naloge iz vseh področij dejavnosti. Ta stalna vzgojno-izobraževalna priloga oziroma rubrika revij Ciciban in Cicido popestri učenje otrok v vrtcu, saj se otrok v Cici Veseli šoli uči igrivo, pristop k posamezni temi je celosten. Ob koncu šolskega leta otroci preverijo svoje znanje na ciciveselošolskem dnevu. Gre samo za zabaven preizkus znanja. V vrtcu so to le predšolski otroci. Brezplačni vprašalniki so estetsko ilustrirani, naloge zastavljene kot igre in uganke in enotne za vso Slovenijo. Vsi sodelujoči dobijo Cici pohvalo – posebno diplomo z Modrim medvedkom.

Koordinatorica projekta: Simona Krčar


Tradicionalni slovenski zajtrk

Osnovni cilj projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati otroke in tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti za širše okolje in pomenu čebelarstva za kmetijsko pridelavo, gospodarske dejavnosti in širšega okoljskega pomena. Pomemben poudarek bo tudi na splošnem ozaveščanju mladine o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Koordinatorica projekta: Polonca Colnarič


Medimedo

Projekt Medimedo izvajajo študentje medicine in je namenjen, da otrokom preko igre prikažejo obisk pri zdravniku in jih obenem podučijo tudi o človeškem telesu ter zdravem načinu življenja. Na ta način otrokom pomagajo premagati strah pred zdravniki in zdravniškimi pregledi, ki jim sicer lahko povzročajo precejšnje občutke strahu.

Primarna aktivnost projekta so delavnice v vrtcih, na katerih se otroci  preizkusijo v vlogi “zdravnika” in oskrbijo plišaste igrače, ki jih prinesejo s seboj. Tekom delavnice obiščejo čakalnico, ambulanto, operacijsko dvorano, rentgensko sobo, na koncu pa se ustavijo še v lekarni.

Koordinatorica projekta: Simona Furman


Pasavček

Osnovni namen projekta je spodbujanje pravilne uporabe otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo ter izboljšanje varnosti otrok med vožnjo. Osnovna ciljna skupina v projektu so otroci stari 412 let in njihovi starši. Osrednja figura je lik Pasavčka, ki na prijazen način opozarja otroke: RED JE VEDNO PAS PRIPET. Tako bomo na temo prometa brali slikanice, prepevali pesmice, se pogovarjali, hodili na sprehode-pohode in pridobivali veščine za varnost v prometu, likovno ustvarjali, na obisk povabili policista,…

 Koordinatorica projekta: Simona Furman