Skoči na glavno vsebino

Nova pravila delovanja Šolskega sklada OŠ Žetale omogočajo, da šoli in vrtcu namenite del svoje dohodnine (do 0,3 %).

Gre za čisto preprost, a za vaše otroke in nas še kako pomemben korak, saj namesto, da gre vaša dohodnina v državni proračun, je del donirate šolskemu skladu, ki sredstva razdeli na podlagi sprejetih pravil in letnega načrta dela.

Šolskemu skladu OŠ Žetale (sklic vrtec = 500) lahko namenite del dohodnine na naslednje načine:

  • v portalu eDavki oddate obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (Osnovna šola Žetale-500)« v katerem kot davčno številko upravičenca navedete »59442018« in vpišete odstotek »0,3« elektronsko (z digitalnim potrdilom),
  • (pred)izpolnjen obrazec v prilogi: »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije« izpolnite še s svojimi podatki, ga natisnete in podpišete ter prinesete (vi ali vaš otrok) v tajništvo šole, mi jih nato zbrane skupaj odnesemo/odpošljemo v  Finančni urad Ptuj, lahko pa ga tja tudi sami pošljete/ odnesete.

PRILOGA: Obrazec za OŠ Žetale_VRTEC-500 (word)

PRILOGA: Obrazec za OŠ Žetale_VRTEC-500 (pdf)

Dostopnost