Skoči na glavno vsebino

Minila sta zadnja meseca v letu. Ker se nam je v vrtcu veliko dogajalo, sta minila kot bi mignil.

 V mesecu novembru smo veliko ustvarjali, se igrali, prepevali in prebirali pravljice. Nekatere smo tudi dramatizirali.  Podali smo se tudi v svet barv. Veliko smo se pogovarjali o zdravi prehrani. Imeli smo tudi tradicionalni slovenski zajtrk.

Zima nam je poslala vzorec snega.  Mi smo ga izkoristili za igro. Škoda, da ga ni bilo več.

Mesec december je bil, kljub vsem korona ukrepom, čaroben.

Najprej smo izdelovali okraske, s katerimi smo potem okrasili jelko in naše igralnice. Seveda brez želja v decembru ne gre. Naše smo Božičku zaupali v pismih, katere smo potem odnesli na pošto in mu jih poslali. Seveda smo bili pridni zato nam je Božiček odpisal. Poslal nam je pisma, v katerih nas je obvestil, da nas bo obiskal. Zelo smo bili veseli, ko nam jih je poštar prinesel.

Zelo smo se pripravljali na prihod Božička. Posejali smo božično žito, spekli piškote, izdelali voščilnice…

Končno je napočil tudi težko pričakovani dan, obisk Božička. Vzgojiteljice so odigrale predstavo Didel didel daja, Božiček že prihaja in nato smo skupaj poklicali Božička.

Božiček je obdaril vse otroke in prinesel tudi nove igrače za v igralnice. Zelo smo bili veseli. Ta dan smo si pripravili tudi slavnostno kosilo.

Sedaj smo že zakorakali v novo leto, v katerem si želimo predvsem zdravja, sreče in obilo otroškega smeha.

Dostopnost