Projekt Pasavček je v našem vrtcu potekal že šestič. Čeprav smo majhna vas, je po njej speljanih kar nekaj prometnih cest. Mimo pelje tudi ena izmed glavnih cest  Podlehnik  – Rogatec, po kateri vozniki velikokrat  ne upoštevajo prometnih predpisov in s tem ogrožajo vse nas. Ker vedno pogosteje opažamo, da otroci niso pravilno pripeti med vožnjo in ker starši vse preveč uporabljajo mobilne telefone med vožnjo, smo se znova odločili, da se priključimo k projektu ter s tem otroke in starše osvestimo o pravilnem ravnanju v prometu, upoštevanju pravil, pravilne vožnje ter o tem, kako je vse to življenjsko pomembno. V okvirju projekta smo strokovne delavke z otroci izvajale različne dejavnosti, ki so prikazane na spodnjih fotografijah.